شیوه زندگی

دانستنی هایی درباره شوینده ماشین ظرفشویی

معرفی و بررسی انواع شوینده های ماشین ظرفشویی

انواع شوینده های ماشین ظرفشویی را می توان در سه دسته پودر، ژل و قرص ظرفشویی قرار داد. هرکدام از این محصولات قدرت پاک کنندگی، چربی زدایی، جلادهندگی و رسوب زدایی متفاوتی داشته و بر همین اساس قیمت متفاوتی نیز دارند. اغلب از پودر ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف در حجم کم و ظروفی که چندان چرب و آلوده نیستند استفاده می شود. از ژل ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف در حجم کم استفاده می شود. ژل ظرفشویی قدرت پاک کنندگی بالاتری در مقایسه با پودر دارد و به نسبت قیمت آن نیز بالاتر است. اما قرص ظرفشویی در مقایسه با پودر و ژل ظرفشویی قدرت بیشتری داشته و قیمت گرانتری نیز دارد. قرص ظرفشویی علاوه بر چربی زدایی عمل جلادهندگی ظروف را نیز انجام می دهد. اغلب قرص ماشین ظرفشویی رسوب زدایی دستگاه از باقیمانده مواد غذایی و رسوبات آب را نیز انجام می دهد و از این طریق سبب افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی می گردد و سبب می گردد تا بعد از مدتی رایحه نامطبوعی از ماشین ظرفشویی اسشمام نشود. انواع قرص ظرفشویی در برندها و مدل های متفاوتی در بازار موجود بوده و هرکدام قدرت چربی زدایی و جلادهندگی متفاوتی دارند. در خرید شوینده ظرفشویی می بایست در نظر گرفت که نیاز متقاضیان چیست. اگر حجم ظروف کمتر بوده و ظروف چربی کمی دارند بهتر است از پودر و ژل در ماشین ظرفشویی استفاده شود و اگر حجم ظروف بیشتر بوده و ظروف آلودگی و چربی بیشتری داشته باشند بهتر است از قرص ظرفشویی جهت شستشو استفاده شود.

نحوه عملکرد مواد شوینده در ظرفشویی

مواد شوینده چون قرص ظرفشویی علاوه بر اینکه سرعت شستشوی ظروف را بالا میبرد، سبب می گردد تا در مصرف آب نیز صرفه جویی شود و آلودگی های ناشی از شستشوی ظروف با دست را نیز برطرف می کند. بهتر است از قرص ظرفشویی برای شستشوی ظروف در حجم بالا استفاده شود. عملکرد قرص ظرفشویی در ماشین زمانی ماکزیمم می شود که تنها یک قرص در محفظه ماشین ظرفشویی قرار داده شود. قرار دادن بیشتر از یک قرص در ماشین ظرفشویی نه تنها سبب شستشوی بهتر ظروف نمی گردد بلکه کف زیاد تولید کرده و سبب لیز بودن ظروف پس از شستشو خواهد شد. توصیه می گردد برای عملکرد بهتر از یک قرص در ماشین ظرفشویی استفاده شود. در خصوص استفاده از دیگر شوینده های ظرفشویی مانند پودر و ژل می بایست مقدار مناسبی را داخل محفظه قرار داد  استفاده کمتر و یا بیشتر از حد مجاز در این موارد عملکرد مناسبی ندارد. اگر کمتر از حد مجاز از این مواد استفاده شود، شستشو به درستی صورت نمی گیرد و اگر از مقدار بیشتری استفاده شود ظروف لک و لیز باقی خواهد ماند. لازم است بررسی شود تا با توجه به نیاز می بایست از کدام یک از محصولات ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

نکات مهم در انتخاب درست شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی

در انتخاب شوینده ظرفشویی مناسب لازم است تا نیاز کاربر در نظر گرفته شود. پر واضح است که اگر بخواهید از پودر  یا ژل استفاده کنید،  لازم است تا حجم ظروف کم باشد و انتظار جلادهندگی روی ظروف را نداشته باشیم. اگر از قرص ظرفشویی استفاده شود می بایست حجم ظروف زیاد بوده و ظروف آلودگی و چربی زیادی داشته باشند تا استفاده از قرص ظرفشویی مقرون به صرفه باشد، می توان برای استفاده از قرص ظرفشویی آن را داخل محفظه ماشین ظرفشویی قرار داد. اگر محفظه ماشین ظرفشویی به هر دلیلی باز نشد می توان قرص را کف ماشین ظرفشویی قرار داده و عملیات شستشو را انجام داد. پلاستیک روی ماشین ظرفشویی نیازی به باز شدن ندارد و قابلیت انحلال بالایی در آب  دارد. قرص ظرفشویی در برندها و مدل های مختلفی در بازار موجود است و بنا به نیاز می بایست نوع مناسب را استفاده کرد. لازم است متناسب با ظروف شوینده مناسب استفاده شود. برای مثال اگر ظروف حساس و کریستالی باشد بهتر است از قرص ظرفشویی استفاده شود که قدرت پاک کنندگی کمتری دارد تا روی ظروف خط و خش ایجاد نکند، اما برای شستشوی ظروف بسیار چرب پر واضح است که می بایست از قرص ظرفشویی استفاده شود که قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد و علاوه بر شستشوی ظروف بتواند عملیات رسوب زدایی از ماشین ظرفشویی را نیز انجام دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا